החזרי מס למורים

החזרי מס למורים

 מורה, מגיע לך החזרי מס 

מורים רבים לא מרוצים, בלשון המעטה, מהשכר שלהם. הם אמנם נהנים מתחושת השליחות והסיפוק של גידול דור העתיד, אך לעתים רבות מורים מעידים כי הם מתקשים לחיות ולשגשג עם משכורת ממוצעת, בפרט של מורים מתחילים. אז מה הפלא שמורים רבים פונים אלינו לקבלת סכומי כסף מרשות המיסים? החזרי מס למורים, יצאנו לדרך.

מדוע מורים זכאים לקבל החזרי מס הכנסה?

מורים, כמו כל שכירים אחרים, זכאים לקבל החזרי מס מכוח פקודות מס הכנסה המעניקות נקודות זיכוי לשכירים. חישוב החזרי המס נובע מהפערים בין המס ששולם על ידי השכיר לבין הסכום שהיה אמור לשלם בפועל - החיוב מתבצע על פי צפי לא מדויק וחישובים יחסיים. במקרים בהם, למשל, עובד קיבל משכורת נמוכה מהצפי, או שלא עבד חודשים מסוימים, יוצא שהוא שילם מס שלא כדין וניתן לקבל החזרי מס. שכירים רבים אינם מודעים לתקנות האלו שכן אלו אינם בעלי חובת דיווח למס הכנסה, וכאשר שנות העבודה מצטברות - הסכומים יכולים להגיע לאלפי שקלים. כמו כן, במקרים מסוימים שכירים שהיו מודעים לפקודות המס ואף הגישו טפסים להחזרי מס - כלל לא היו מודעים לחוקים והתקנות השונים, מה שמנע מהם לקבל חלק מהחזרי המס.

 

נקודות זיכוי במס למורים

מלבד העובדה שהמורים אחראים במידה רבה לחנך, לגדל ולהוביל את דור העתיד - דבר כשלעצמו ראוי להערצה - מורים, כידוע, יוצאים לשנת שבתון. שנת שבתון היא שנה שבה המורה אינו עובד ואינו מקבל משכורת, עם זאת הוא מקבל מענקים מיוחדים עבור מחייה. כיוון שהמענקים הללו אינם נחשבים שכר (שהרי שכר מגיע רק עבור עבודה), חישוב המס מתערער כולו. בפועל, יוצא שהמורה שילם למס הכנסה עודף מיסים בסכומים גבוהים. למעשה, לא היה צריך לשלם מס כלל בשנת השבתון. כיוון שהמסים מנוכים באופן אוטומטי, לא מדובר ב"תקלה" או טעות אנוש, וניתן לקבל החזר מלא.

 

אם אתם מסתבכים לגבי התנאים והתקנות, הטפסים, המסמכים והמונחים המורכבים - פשוט תפנו אלינו. אנחנו בעידן - המרכז להחזרי מס נעשה את כל העבודה הזאת עבורכם. נערוך לכם שאלון קצר, נפתח עבורכם תיק ברשויות המס, נערוך בדיקות ונגיש את המסמכים שלך למס הכנסה. 

 

ישנם מס קריטריונים אשר על פיהם ניתן לקבל החזר ממס הכנסה. מומלץ למלא שאלון בדיקת החזרי מס ואנו נחזור אליך עם תשובה. 

ריכזנו כאן חלק מהמקרים שבהם ניתן לבצע החזרי מס.

 השאירו פרטים לבדיקת החזרי מס 

 • למי מגיע החזרי מס

  רוב השכירים מאמינים כי כאשר עובדים במקום עבודה מסודר אין סיבה לקבל החזרי מס - טעות הדבר, מאחר וישנן סיבות שאינן תלויות במעביד ועפ"י חוק זכאים להטבות מס שאם לא דיווחו כראוי לא התקבלו הנחות ממס הכנסה בגינם.

 • החזרי מס עקב אבטלה

  חישוב המס מתבצע לפי 12 חודשים, מתוך הנחה כי שכיר ירוויח את אותה משכורת כל חודש. אבל מה קורה כאשר העובד פוטר או התפטר בדין מפוטר וזכאי לדמי אבטלה?

 • החזרי מס לאחר לידה

  בשעה טובה הבאת ילד לעולם. לפי החוק, לנשים לאחר לידה מגיעות נקודות זיכוי במס הכנסה. מספר הנקודות משתנה במהלך השנים ולכן מומלץ לבצע החזרי מס הכנסה.

 • החזרי מס על ביטוח חיים

  מדינת ישראל מעוניינת לעודד את תושביה לרכוש ביטוחי חיים שיסייעו להם בזמנים קשים, ולכן המדינה מאפשרת לקבל החזר מס בגין הפקדות לביטוח חיים.

 • החזרי מס על תרומות

  אם תרמתם עבור מוסד ציבורי כלשהו, דעו שמגיע לכם בעבור התרומה החזר מס. חשוב לוודא כי הגוף לו תרמתם הינו מוסד ציבורי - מוסד שמקדם מטרות ציבוריות ללא מטרות רווח כמו חברה לתועלת הציבור או עמותה רשומה.

 • החזרי מס על משיכת כספי פנסיה

  בשנת 2013 ועדת הכספים החליטה לאשר את משיכת תגמולי הפנסיה לפני גיל הפרישה ללא תשלום מס במידה וסכום המשיכה נמוך מ-7,000 שקלים.

 • החזרי מס על הפסדים בבורסה

  אם אתם משקיעים בבורסה, אתם בוודאי מקווים לצבור רווחים. אך כמו כל דבר בחיים - לפעמים צריך להתמודד עם הפסדים. אף אחד לא אוהב להפסיד כספים, אבל הפסדים בבורסה מאפשרים לכם לכל הפחות לקבל החזרי מס.

 • החזרי מס בגין ילד לקוי למידה

  להיות הורה לילד בעל לקות למידה זה אתגר לא פשוט הדורש אמצעים כלכליים רבים. על מנת לסייע להורים מבחינה כלכלית, המדינה מעניקה הטבות מס להורים.

 • החזרי מס על לימודים אקדמיים

  אם סיימתם את הלימודים האקדמיים שלכם, מגיעה לכם נקודת זיכוי נוספת במס הכנסה. הזכאות להחזר מס ניתנת רק לתושבי ישראל עבור לימודים במוסדות להשכלה גבוהה המוכרים בישראל בלבד.

 • תהליך החזרי מס

  רצינו להציג בפניכם את תהליך החזרי מס שאנו מציעים ללקוחותינו, החל ממילוי השאלון הבסיסי ועד לקבלת החזרי המס ישירות לחשבון הבנק של הלקוח.

 • החזרי מס לרופאים

  רופאים ובעלי תואר ברפואה אשר עמלו שנים רבות בהשגת התארים, זכאים להחזרי מס מהמדינה בעקבות הלימודים הממושכים שלהם.

 • מדוע כדאי לפנות לחברת החזרי מס

  כאשר אדם פונה באופן פרטי למס הכנסה עליו להתמודד עם ביורוקרטיה מתישה. מעבר לכך, ייתכן כי בבדיקה שיערוך מס הכנסה יתברר כי לא רק שהוא אינו זכאי להחזר מס, אלא שעליו לשלם מס גבוה יותר ממה ששילם.

החזרי מס למורים
Idan-mas-2020-028.jpg

 שעות פעילות

ימים ראשון - חמישי

09:00-16:00

פנו אלינו