החזרי מס לרופאים

החזרי מס לרופאים

 דוקטור, מגיע לך החזרי מס 

רופאים ובעלי תואר ברפואה אשר עמלו שנים רבות בהשגת התארים, זכאים להחזרי מס מהמדינה בעקבות הלימודים הממושכים שלהם. למעשה, כל בוגר תואר בישראל זכאים לנקודות זיכוי מס - אולם רופאים, שהדרך אל התואר שלהם נחשבת לארוכה, מפרכת ומייגעת במיוחד - זכאים להטבות האלו לתקופות זמן ממושכות יותר, והזכאות הזו מתבטאת באלפי שקלים שניתן לקבל משלטונות המס. כיצד מקבלים את הזיכוי, כמה תקבלו והאם אתם עומדים בקריטריונים? לפניכם המידע המלא.

מדוע רופאים זכאים לקבל החזרי מס הכנסה?

כאמור, רופאים זכאים להחזרי מס בעקבות הלימודים האקדמאיים. בשנים האחרונות חלו רפורמות ושינויים בהרכבי המס ותקופות הזכאות. למעשה, מדובר בשתי זכאויות שונות: מי שסיים את לימודיו משנת 2007 ועד סוף שנת 2013, ואלו שקיבלו את התואר החל משנת 2014. לא נלאה אתכם בפרטים מסובכים על נקודות זיכוי, שנות מס ושאר מונחים מעולם המס. אבל כן נספר לכם שרופאים מקבלים אפשרות להארכת הטבת נקודות המס עקב תקופת ההתמחות שלהם. רופאים עוברים סטאז', כידוע, שבו הם עובדים לתקופה מסוימת בשכר יחסית נמוך. לא פעם השכר נמוך גורע מהם סכומי כסף של החזרי המס. על מנת לטפל בזה, המדינה העניקה לרופאים אפשרות להתחיל לקבל נקודות מס שנה אחת לאחר סיום הלימודים וההתמחות - לתקופה בה שכר העבודה הוא גבוה יותר.

 

אז איך אני מקבל את נקודות ההטבה?

במידה ולא מימשתם את נקודות הזיכוי בתקופות הלימודים וההתמחות ולא ביצעתם תיאום מס, עליכם לשלוח כמה טפסים פשוטים לרשויות המס. סוג המסמכים משתנים לפי גורמים מסוימים, כאשר הגורם המשמעותי ביותר הוא תקופת הלימודים. טופס 119 יוגש במקרים בהם אתם נמצאים בתקופת ההטבה. הטופס יוגש לפקיד שומה והאחרון ינפיק עבורכם חצי נקודת זיכוי. מנגד, טופס 135 בצירוף עם טופס 106 נדרשים במקרים בהם הבקשה שלכם להחזרי מס עבור שנים שקדמו להטבה. בשני המקרים תצטרכו להוסיף צילומים של ת.ז, אסמכתאות בנקאיות ועוד.

 

אם אתם מסתבכים לגבי התנאים והתקנות, הטפסים, המסמכים והמונחים המורכבים - פשוט תפנו אלינו. אנחנו בעידן - המרכז להחזרי מס נעשה את כל העבודה הזאת עבורכם. נערוך לכם שאלון קצר, נפתח עבורכם תיק ברשויות המס, נערוך בדיקות ונגיש את המסמכים שלך למס הכנסה. 

 

ישנם מס קריטריונים אשר על פיהם ניתן לקבל החזר ממס הכנסה. מומלץ למלא שאלון בדיקת החזרי מס ואנו נחזור אליך עם תשובה. 

ריכזנו כאן חלק מהמקרים שבהם ניתן לבצע החזרי מס.

 השאירו פרטים לבדיקת החזרי מס 

 • למי מגיע החזרי מס

  רוב השכירים מאמינים כי כאשר עובדים במקום עבודה מסודר אין סיבה לקבל החזרי מס - טעות הדבר, מאחר וישנן סיבות שאינן תלויות במעביד ועפ"י חוק זכאים להטבות מס שאם לא דיווחו כראוי לא התקבלו הנחות ממס הכנסה בגינם.

 • החזרי מס עקב אבטלה

  חישוב המס מתבצע לפי 12 חודשים, מתוך הנחה כי שכיר ירוויח את אותה משכורת כל חודש. אבל מה קורה כאשר העובד פוטר או התפטר בדין מפוטר וזכאי לדמי אבטלה?

 • החזרי מס לאחר לידה

  בשעה טובה הבאת ילד לעולם. לפי החוק, לנשים לאחר לידה מגיעות נקודות זיכוי במס הכנסה. מספר הנקודות משתנה במהלך השנים ולכן מומלץ לבצע החזרי מס הכנסה.

 • החזרי מס על ביטוח חיים

  מדינת ישראל מעוניינת לעודד את תושביה לרכוש ביטוחי חיים שיסייעו להם בזמנים קשים, ולכן המדינה מאפשרת לקבל החזר מס בגין הפקדות לביטוח חיים.

 • החזרי מס על תרומות

  אם תרמתם עבור מוסד ציבורי כלשהו, דעו שמגיע לכם בעבור התרומה החזר מס. חשוב לוודא כי הגוף לו תרמתם הינו מוסד ציבורי - מוסד שמקדם מטרות ציבוריות ללא מטרות רווח כמו חברה לתועלת הציבור או עמותה רשומה.

 • החזרי מס על משיכת כספי פנסיה

  בשנת 2013 ועדת הכספים החליטה לאשר את משיכת תגמולי הפנסיה לפני גיל הפרישה ללא תשלום מס במידה וסכום המשיכה נמוך מ-7,000 שקלים.

 • החזרי מס על הפסדים בבורסה

  אם אתם משקיעים בבורסה, אתם בוודאי מקווים לצבור רווחים. אך כמו כל דבר בחיים - לפעמים צריך להתמודד עם הפסדים. אף אחד לא אוהב להפסיד כספים, אבל הפסדים בבורסה מאפשרים לכם לכל הפחות לקבל החזרי מס.

 • החזרי מס בגין ילד לקוי למידה

  להיות הורה לילד בעל לקות למידה זה אתגר לא פשוט הדורש אמצעים כלכליים רבים. על מנת לסייע להורים מבחינה כלכלית, המדינה מעניקה הטבות מס להורים.

 • החזרי מס על לימודים אקדמיים

  אם סיימתם את הלימודים האקדמיים שלכם, מגיעה לכם נקודת זיכוי נוספת במס הכנסה. הזכאות להחזר מס ניתנת רק לתושבי ישראל עבור לימודים במוסדות להשכלה גבוהה המוכרים בישראל בלבד.

 • תהליך החזרי מס

  רצינו להציג בפניכם את תהליך החזרי מס שאנו מציעים ללקוחותינו, החל ממילוי השאלון הבסיסי ועד לקבלת החזרי המס ישירות לחשבון הבנק של הלקוח.

 • שכירים החייבים להגיש דוח שנתי

  כידוע, עצמאים חייבים להגיש דוח שנתי למס הכנסה, אך ישנו פלח לא מבוטל של עובדים שכירים אשר נדרשים על פי החוק בהגשת דוח שנתי למס הכנסה.

 • מדוע כדאי לפנות לחברת החזרי מס

  כאשר אדם פונה באופן פרטי למס הכנסה עליו להתמודד עם ביורוקרטיה מתישה. מעבר לכך, ייתכן כי בבדיקה שיערוך מס הכנסה יתברר כי לא רק שהוא אינו זכאי להחזר מס, אלא שעליו לשלם מס גבוה יותר ממה ששילם.

החזרי מס לרופאים
Idan-mas-2020-028.jpg

 שעות פעילות

ימים ראשון - חמישי

09:00-16:00