החזרי מס על הפסדים בבורסה

החזרי מס על הפסדים בבורסה

 הפסדתם כספים בבורסה? ייתכן שמגיע לכם החזרי מס הכנסה 

"המפתח לעשיית כסף ממניות הוא לא לפחד מהן" (פיטר לינץ'). אם אתם משקיעים בבורסה, אתם בוודאי מקווים לצבור כמה שיותר רווחים. אבל כמו כל דבר בחיים - לפעמים צריך להתמודד עם הפסדים. אף אחד לא אוהב להפסיד כספים, אבל הפסדים בבורסה מאפשרים לכם לכל הפחות לקבל החזרי מס.

כיצד מחושב החזר מס הכנסה על הפסדים בבורסה?

על הרווחים השנתיים שלכם במסחר בשוק ההון יש לשלם מס בשיעור של 25 אחוז. במידה והרווחים השנתיים של מהבורסה גבוהים מ-20 אלף שקלים, ניתן לקזז מהרווחים את ההפסדים וכך לצמצם את גובה המס שאתם נדרשים לשלם. כך למשל, אם הרווחתם ממסחר בשוק ההון במהלך השנה 100 אלף שקלים, ולאחר מכן באותה שנה הפסדתם 40 אלף שקלים, רשויות המס יחייבו אתכם במס רק על 60 אלף שקלים. כלומר רק על הסכום המתקבל לאחר הקיזוז של הרווחים מההפסדים.

 

אם אתם מנהלים מספר חשבונות מסחר, תוכלו להגדיל עוד יותר את סכום הזכאות שלכם להחזר מס. ניתן לקזז את ההפסדים מניירות ערך מהכנסות מדיבידנדים או מניירות ערך שהרווחתם באותה שנה. לכן, כדאי לכם לשקול האם כדאי לממש את הרווחים שלכם מהמסחר בבורסה עוד באותה השנה או להמתין עם המימוש שלהם. הקיזוז של ההפסדים מהרווחים חל גם על השקעות שלא דרך הבורסה, כמו למשל השקעה בחברת סטארט אפ. אם ההשקעה נפלה, הדבר ייחשב כהפסד הון וניתן לקזז את הפסד הזה מהרווחים שלכם.

 

עצמאים שפעילותם העסקים קשורה לשוק ההון, יכולים לקזז את ההפסדים שנגרמו מהעסק שלהם כנגד כל ההכנסות שלהם מהעסק באותה שנה.

 

שימו לב שניתן לבצע קיזוז של הרווחים מההפסדים עד שש שנים אחורה.

כיצד ניתן לקבל החזרי מס על הפסדים בבורסה?

על מנת לקבל החזר מס ולקזז את ההפסדים מהרווחים שלכם במסחר בשוק ההון, עליכם לפנות למשרדי מס הכנסה במקום מגוריכם. יש להגיש לפקיד השומה טופס 867 מכל הברוקרים וחשבונות הבנקים שלכם. יועצי מס וחברות להחזרי מס יחסכו לכם את הביורוקרטיה הכרוכה בעניין, ישיגו לכם את המסמכים הרצויים, יבדקו עבורכם את הזכאות וישיגו לכם את ההחזר המגיע לכם.

 

ישנם מס קריטריונים אשר על פיהם ניתן לקבל החזר ממס הכנסה. מומלץ למלא שאלון החזרי מס ואנו נחזור אליך עם תשובה. 

ריכזנו כאן חלק מהמקרים שבהם ניתן לבצע החזרי מס.

 השאירו פרטים לבדיקת החזרי מס 

 • למי מגיע החזרי מס

  רוב השכירים מאמינים כי כאשר עובדים במקום עבודה מסודר אין סיבה לקבל החזרי מס - טעות הדבר, מאחר וישנן סיבות שאינן תלויות במעביד ועפ"י חוק זכאים להטבות מס שאם לא דיווחו כראוי לא התקבלו הנחות ממס הכנסה בגינם.

 • החזרי מס עקב אבטלה

  חישוב המס מתבצע לפי 12 חודשים, מתוך הנחה כי שכיר ירוויח את אותה משכורת כל חודש. אבל מה קורה כאשר העובד פוטר או התפטר בדין מפוטר וזכאי לדמי אבטלה?

 • החזרי מס לאחר לידה

  בשעה טובה הבאת ילד לעולם. לפי החוק, לנשים לאחר לידה מגיעות נקודות זיכוי במס הכנסה. מספר הנקודות משתנה במהלך השנים ולכן מומלץ לבצע החזרי מס הכנסה.

 • החזרי מס על ביטוח חיים

  מדינת ישראל מעוניינת לעודד את תושביה לרכוש ביטוחי חיים שיסייעו להם בזמנים קשים, ולכן המדינה מאפשרת לקבל החזר מס בגין הפקדות לביטוח חיים.

 • החזרי מס על תרומות

  אם תרמתם עבור מוסד ציבורי כלשהו, דעו שמגיע לכם בעבור התרומה החזר מס. חשוב לוודא כי הגוף לו תרמתם הינו מוסד ציבורי - מוסד שמקדם מטרות ציבוריות ללא מטרות רווח כמו חברה לתועלת הציבור או עמותה רשומה.

 • החזרי מס על משיכת כספי פנסיה

  בשנת 2013 ועדת הכספים החליטה לאשר את משיכת תגמולי הפנסיה לפני גיל הפרישה ללא תשלום מס במידה וסכום המשיכה נמוך מ-7,000 שקלים.

 • החזרי מס בגין ילד לקוי למידה

  להיות הורה לילד בעל לקות למידה זה אתגר לא פשוט הדורש אמצעים כלכליים רבים. על מנת לסייע להורים מבחינה כלכלית, המדינה מעניקה הטבות מס להורים.

 • ועדות השמה והחזרי מס

  במערכת החינוך המיוחד בישראל לומדים יותר מ-250 אלף תלמידים. אם יש לכם ילד בעל צרכים מיוחדים שעבר ועדת השמה, ייתכן ואתם זכאים לקבלת החזרי מס הכנסה מהמדינה.

 • החזרי מס על לימודים אקדמיים

  אם סיימתם את הלימודים האקדמיים שלכם, מגיעה לכם נקודת זיכוי נוספת במס הכנסה. הזכאות להחזר מס ניתנת רק לתושבי ישראל עבור לימודים במוסדות להשכלה גבוהה המוכרים בישראל בלבד.

 • שכירים החייבים להגיש דוח שנתי

  כידוע, עצמאים חייבים להגיש דוח שנתי למס הכנסה, אך ישנו פלח לא מבוטל של עובדים שכירים אשר נדרשים על פי החוק בהגשת דוח שנתי למס הכנסה.

 • מהן נקודות זיכוי

  כל אזרח במדינת ישראל זכאי לנקודות זיכוי במס הכנסה. ישנן נקודות זיכוי במס הכנסה המגיעות לאוכלוסיות שונות בהתאם לרמת ההכנסה, המגדר, המצב המשפחתי, המצב הבריאותי ועוד.

 • שאלות נפוצות על החזרי מס

  עידן המרכז להחזרי מס, מציג תשובות לשאלות נפוצות בנושא החזרי מס הכנסה לשכירים. אם גם לכם יש שאלה בנושא, אל תהססו ליצור איתנו קשר כעת.

החזרי מס על הפסדים בבורסה

יצירת קשר

Idan-mas-2020-028.jpg

 שעות פעילות

ימים ראשון - חמישי

09:00-16:00