ועדות השמה והחזרי מס

ועדות השמה והחזרי מס

 ילדך עבר ועדת השמה? מגיע לך החזר מס הכנסה 

במערכת החינוך המיוחד בישראל לומדים יותר מ-250 אלף תלמידים. לתלמידים אלו ישנן מוגבלויות שונות וצרכים מיוחדים כמו מוגבלות שכלית התפתחותית, אוטיזם, עיכוב התפתחות בשפה, הפרעות התנהגויות רגשיות, לקות למידה והפרעת קשב וריכוז. אם אתם הורים לילד בעל מוגבלות וצרכים מיוחדים, ייתכן כי אתם זכאים לקבלת החזר מס בכפוף להחלטת ועדת השמה.

מהי ועדת השמה?

ועדת השמה פועלת במסגרת חוק חינוך מיוחד מטעם הרשויות המקומיות. תפקידה הוא לתת המלצה לגבי מסגרת החינוך המתאימה לילדים עם צרכים מיוחדים. מסגרות החינוך המיוחד כוללות גן לחינוך מיוחד, בית ספר לחינוך מיוחד, כיתה לחינוך מיוחד בבית ספר רגיל ומסלול 07 (תגבור לימודים בתיכון). הוועדה מעניקה המלצות לילדים וצעירים מגיל 3 ועד גיל 21, ונציגיה כוללים פסיכולוג חינוכי, עובד סוציאלי, רופא ילדים, נציג הרשות המקומית ועוד. אתם כהורים יכולים לפנות אל הוועדה ולבקש את המלצתה לגבי מסגרת החינוך לילדכם, ועל הוועדה להזמינכם לדיון אודות ילדיכם. בנוסף לכך, הפנייה לוועדת השמה יכולה להתבצע גם על ידי המוסד החינוכי הנוכחי של הילד או מצד גורם טיפולי. אם הוועדה הגישה המלצה לפיה על ילדיכם להיכנס למסגרת של חינוך מיוחד, ייתכן ותהיו זכאים להחזר מס.

 

איך מקבלים החזר מס על ועדת השמה?

ניתן לעשות החזרי מס בנושא ועדות השמה באופן עצמאי או ע"י משרד המתמחה בהחזרי מס הכנסה לשכירים.

החזרי מס הכנסה רטרואקטיבי בגין ילד בעל לקות למידה

מס הכנסה מאפשר להורים לקבל החזר מס רטרואקטיבי עבור שש שנים קודמות לבקשה, זאת בתוספת ריבית והצמדה למדד. ההחזר יתקבל כל עוד במהלך שש השנים האלו אכן הייתם זכאים להטבת המס. על מנת לקבל החזר מס, יש לגשת למשרדי מס ההכנסה ולמלא טופס החזר מס. מומלץ להתייעץ עם חברה להחזרי מס שתבדוק עבורכם את הזכאות שלכם להחזר וכך תחסכו זמן רב ותמנעו מהליכי ביורוקרטיה מתישים.

 

ישנם מס קריטריונים אשר על פיהם ניתן לקבל החזר ממס הכנסה. מומלץ למלא שאלון החזרי מס ואנו נחזור אליך עם תשובה. 

ריכזנו כאן חלק מהמקרים שבהם ניתן לבצע החזרי מס.

 השאירו פרטים לבדיקת החזרי מס 

 • למי מגיע החזרי מס

  רוב השכירים מאמינים כי כאשר עובדים במקום עבודה מסודר אין סיבה לקבל החזרי מס - טעות הדבר, מאחר וישנן סיבות שאינן תלויות במעביד ועפ"י חוק זכאים להטבות מס שאם לא דיווחו כראוי לא התקבלו הנחות ממס הכנסה בגינם.

 • החזרי מס עקב אבטלה

  חישוב המס מתבצע לפי 12 חודשים, מתוך הנחה כי שכיר ירוויח את אותה משכורת כל חודש. אבל מה קורה כאשר העובד פוטר או התפטר בדין מפוטר וזכאי לדמי אבטלה?

 • החזרי מס לאחר לידה

  בשעה טובה הבאת ילד לעולם. לפי החוק, לנשים לאחר לידה מגיעות נקודות זיכוי במס הכנסה. מספר הנקודות משתנה במהלך השנים ולכן מומלץ לבצע החזרי מס הכנסה.

 • החזרי מס על ביטוח חיים

  מדינת ישראל מעוניינת לעודד את תושביה לרכוש ביטוחי חיים שיסייעו להם בזמנים קשים, ולכן המדינה מאפשרת לקבל החזר מס בגין הפקדות לביטוח חיים.

 • החזרי מס על תרומות

  אם תרמתם עבור מוסד ציבורי כלשהו, דעו שמגיע לכם בעבור התרומה החזר מס. חשוב לוודא כי הגוף לו תרמתם הינו מוסד ציבורי - מוסד שמקדם מטרות ציבוריות ללא מטרות רווח כמו חברה לתועלת הציבור או עמותה רשומה.

 • החזרי מס על משיכת כספי פנסיה

  בשנת 2013 ועדת הכספים החליטה לאשר את משיכת תגמולי הפנסיה לפני גיל הפרישה ללא תשלום מס במידה וסכום המשיכה נמוך מ-7,000 שקלים.

 • החזרי מס על הפסדים בבורסה

  אם אתם משקיעים בבורסה, אתם בוודאי מקווים לצבור רווחים. אך כמו כל דבר בחיים - לפעמים צריך להתמודד עם הפסדים. אף אחד לא אוהב להפסיד כספים, אבל הפסדים בבורסה מאפשרים לכם לכל הפחות לקבל החזרי מס.

 • החזרי מס בגין ילד לקוי למידה

  להיות הורה לילד בעל לקות למידה זה אתגר לא פשוט הדורש אמצעים כלכליים רבים. על מנת לסייע להורים מבחינה כלכלית, המדינה מעניקה הטבות מס להורים.

 • החזרי מס על לימודים אקדמיים

  אם סיימתם את הלימודים האקדמיים שלכם, מגיעה לכם נקודת זיכוי נוספת במס הכנסה. הזכאות להחזר מס ניתנת רק לתושבי ישראל עבור לימודים במוסדות להשכלה גבוהה המוכרים בישראל בלבד.

 • שכירים החייבים להגיש דוח שנתי

  כידוע, עצמאים חייבים להגיש דוח שנתי למס הכנסה, אך ישנו פלח לא מבוטל של עובדים שכירים אשר נדרשים על פי החוק בהגשת דוח שנתי למס הכנסה.

 • מהן נקודות זיכוי

  כל אזרח במדינת ישראל זכאי לנקודות זיכוי במס הכנסה. ישנן נקודות זיכוי במס הכנסה המגיעות לאוכלוסיות שונות בהתאם לרמת ההכנסה, המגדר, המצב המשפחתי, המצב הבריאותי ועוד.

 • שאלות נפוצות על החזרי מס

  עידן המרכז להחזרי מס, מציג תשובות לשאלות נפוצות בנושא החזרי מס הכנסה לשכירים. אם גם לכם יש שאלה בנושא, אל תהססו ליצור איתנו קשר כעת.

ועדות השמה והחזרי מס

יצירת קשר

Idan-mas-2020-028.jpg

 שעות פעילות

ימים ראשון - חמישי

09:00-16:00

פנו אלינו