החזר מס הכנסה

החזר מס הכנסה

מס הכנסה גובה כסף מכל הכנסה שנעשית במדינה, הן  משכירים והן מעצמאים. כדאי מאד לברר כי לפעמים מגיע החזר מס הכנסה על תשלומים מיותרים ששולמו, והזיכוי יכול להגיע לסכום משמעותי ממש. במאמר שלפנינו נסביר מהו החזר מס הכנסה, מי זכאי לו ואיך מממשים את הזכות. החזר מס הכנסה הוא זיכוי שמס הכנסה מעניק על פי נקודות זיכוי שיש לאזרח. מי שיכול לממש את הזכות הזו הוא גם עוסק עצמאי וגם שכיר. 

 

החזר מס הכנסה לעצמאים

עוסק עצמאי מגיש בתחילת השנה דווח על ההכנסות הצפויות שיהיו לו בתחילת השנה ומשלם עליהם מסים למס הכנסה בתור מקדמה. בסוף השנה הוא צריך לפנות למס הכנסה ועדיף לעשות זאת דרך משרד רואה חשבון ולבקשה החזר בגלל שינויים שהיו במהלך ימי העבודה. זה יכול להיות למשל אם לעסק לא היו הכנסות בתקופה מסוימת, או אם ישנם תשלומים של קרנות מסוימות או פנסיה וקופות גמל. בכל המקרים הללו כדאי לבדוק כי העובד העצמאי יכול לבקש החזר מס הכנסה על כספים ששולמו מראש. 

 

החזר מס הכנסה לשכירים

שכירים יכולים לממש את זכותם לקבלת החזר מס הכנסה וזאת על ידי הגשת בקשה באמצעות יועץ מס. הבקשה יכול לאתר קיומם של קריטריונים שונים של השכירים שאם הוא עמד בהם הוא זכאי להחזר כגון: תקופת אבטלה, ביטוחי חיים, קופ"ג,לימודי תואר ראשון וקריטריונים נוספים. 

 

בדיקת זכאות

חברת עידן - המרכז להחזרי מס, מבצעת בדיקה על כל פניה של בקשת החזר מס הכנסה כאן ועכשיו. כדי לממש את הזכות הזו אנחנו מבצעים את השלבים הבאים:

  • ממלאים שאלון החזר מס הכנסה עבור הלקוח, ובודקים את הקריטריונים הספציפיים שלו. במהלך הבדיקה מגלים לרוב נתון כלשהו שיכול לזכות אותו על פי התנאים הדרושים. 

  • פותחים תיק ללקוח לבקשת קבלת החזר מס הכנסה, ממלאים פרטים נוספים בהתאם לצורך. 

  • אוספים את המסמכים הדרושים מן הלקוח, כל מה שדרוש עבור בקשת החזר מס הכנסה אם עדיין חסר. 

  • יועץ מס מוסמך עובר על התיק ומטפל בנתונים שנאספו. אם חסר דבר מה הוא יאתר את המסמך הדרוש ויכין למס הכנסה בקשה מסודרת ומאורגנת. 

  • מגישים את התיק המוכן למס הכנסה. 

  • כעת נותר להמתין לתשלום הזיכוי שיגיע, תשלום זה הוא מימוש החזר מס הכנסה שמגיע ישירות לבנק.

 

לקבלת פרטים נוספים ולהתחלת תהליך החזר מס הכנסה ובדיקה של יועץ מס, אנו מזמינים אותך ליצור קשר איתנו בטלפון 072-3712122 או באמצעות טופס צור קשר.

רוצה לקבל החזרי מס?
אנו כאן עבורך. מלא את הפרטים ואנו נחזור אליך בהקדם!