החזר מס הכנסה בגין ילד לקוי למידה

רוצה לקבל החזרי מס?

אנו כאן עבורכם. מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם! 

הורים לילדים בעלי לקויי למידה זכאים להטבות מס הכנסה.

להיות הורה לילד בעל לקות למידה זה אתגר לא פשוט. ילדים לקויי למידה דורשים תשומת לב רבה יותר מילדים אחרים, ועליהם ללמוד במסגרות חינוך מיוחד המותאמות לצרכים שלהם. כדי לסייע לילד בעל לקות למידה לרכוש מיומנויות למידה בהתאם לגילו, יש צורך לעתים לממן טיפולים שונים כמו למשל רכיבה טיפולית או ריפוי בעיסוק. מדובר בהוצאה כלכלית כבדה, ועל מנת להקל על ההורים ולסייע להם מבחינה כלכלית, המדינה מאפשרת לקבל שתי נקודות זיכוי מס מדי שנה. שווי נקודות הזיכוי הוא 5,256 שקלים לשנה.

מי זכאי להטבת מס בגין לקות למידה?

הורה תושבי ישראל שעובד ושלילד שלו או של בת זוגו יש ילד בעל עיכוב התפתחותי בשל לקות למידה חמורה. כדי לקבל את נקודות הזיכוי, על ועדת ההשמה או ועדת זכאות ואפיון להפנות את הילד לאחת מהמסגרות האלו: גן לחינוך מיוחד, בית ספר לחינוך מיוחד, כיתה לחינוך מיוחד בבית ספר רגיל או מסלול 07 שזהו מסלול תגבור בלימודים. נקודות הזיכוי מוענקות למשכורת של אחד מההורים, אך במידה וההורים פרודים שניהם יקבלו את נקודות הזיכוי.

איך מממשים את הזכאות להטבת מס?

על מנת לקבל את נקודות הזיכוי המגיעות לכם, יש לגשת למשרדי מס הכנסה במקום מגוריכם. עליכם להגיש לפקיד השומה טופס 116 א׳- בקשת זיכוי ממס בגין קרוב נטול יכולת, ולצרף אליה את ההודעה על החלטת ועדת ההשמה או ועדת זכאות ואפיון. נקודות הזיכוי יוענקו מהשנה שבה הילד הופנה למסגרת חינוך מסוימת ועד למעבר למסגרת החינוך הבאה - למשל מהגן לבית ספר יסודי. זאת כל עוד יש בידכם אישור של ועדת השמה או ועדת זכאות ואפיון.

החזרי מס הכנסה רטרואקטיבי בגין ילד בעל לקות למידה?

מס הכנסה מאפשר להורים לקבל החזר מס רטרואקטיבי עבור שש שנים קודמות לבקשה, זאת בתוספת ריבית והצמדה למדד. ההחזר יתקבל כל עוד במהלך שש השנים האלו אכן הייתם זכאים להטבת המס. על מנת לקבל החזר מס, יש לגשת למשרדי מס ההכנסה ולמלא טופס החזר מס. מומלץ להתייעץ עם חברה להחזרי מס שתבדוק עבורכם את הזכאות שלכם להחזר וכך תחסכו זמן רב ותמנעו מהליכי ביורוקרטיה מתישים.

ישנם מס' קריטריונים רב ומגוון אשר על פיהם ניתן לקבל החזר ממס הכנסה. מומלץ למלא שאלון החזרי מס ואנו נחזור אליך עם תשובה. לקבלת פרטים נוספים ולהתחלת תהליך החזרי מס, אנו מזמינים אותך ליצור קשר איתנו בטלפון 072-3712122 או באמצעות טופס צור קשר.