החזרי מס לאחר לידה

רוצה לקבל החזרי מס?

אנו כאן עבורכם. מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם! 

ילדת בשנים האחרונות? ייתכן שמגיע לך החזרי מס.

בשעה טובה הבאת ילד לעולם. זו תקופה מיוחדת ומרגשת, אך היא כוללת אתגרים שונים. לצד החלפת חיתולים ומחסור בשינה, עלייך להתמודד גם עם הוצאות כלכליות כבדות הכרוכות בגידול התינוק שלך. כדי להקל על המצב, חשוב שתדעי כי נשים אחרי לידה זכאיות במקרים רבים להחזרי מס גם שש שנים לאחר מועד הלידה.

 

באילו מקרים מגיע ליולדת החזרי מס?

מס הכנסה מחושב לפי 12 חודשי השנה, אך נשים שיצאו לחופשת לידה נעדרות מהעבודה למשך לפחות שלושה חודשים. אמהות משלמות מס על הכנסה שקיבלו במשך 12 חודשים מבלי להתחשב בהיעדרות שלהן בשל חופשת הלידה. כך שייתכן כי הן שילמו יותר מס ממה שהן היו אמורות לשלם. מעבר לכך ישנם כמה מקרים בהם מגיע ליולדת החזרי מס.

  • שכר נמוך במהלך חופשת הלידה - בשל חישובים שונים, השכר אותו מקבלות נשים במהלך חופשת הלידה (במהלך 15 שבועות) הוא נמוך יותר מהשכר שקיבלו לפני צאתן לחופשת הלידה. במקרה כזה כדאי לבדוק האם מגיע החזר מס.

  • הארכת חופשת לידה - כיום החוק מאפשר לקבל דמי לידה במשך 15 שבועות. ניתן להאריך את חופשת הלידה עד ל-26 שבועות (אם נולד תינוק אחד) בתנאי שהיולדת עבדה במשך 12 חודשים לפני צאתה לחופשה. היולדת אינה מקבלת תשלום על 11 שבועות מתוך חופשת הלידה הארוכה יותר, ובכל זאת משלמת מס לפי חישוב שנתי.

  • נקודות זיכוי - לפי החוק, לנשים לאחר לידה מגיעות נקודות זיכוי במס הכנסה. בשנת הלידה מגיע חצי נקודת זיכוי, בשנה לאחר הלידה ועד שמלאו לילד חמש שנים מגיע לאישה שתי נקודות זיכוי, כאשר הילד בן שש ועד שהוא מגיע לגיל 17 מגיע נקודת זיכוי אחת, ובשנה שהילד חוגג 18 שנים מגיע חצי נקודת זיכוי. נכון לשנת 2019, ערכה של נקודת זיכוי בשנה הוא 2,628 שקלים, וערכה של חצי נקודת זיכוי בשנה הוא 1,314 שקלים. בשל טעויות שונות מס הכנסה עלול שלא להתחשב בנקודות הזיכוי המגיעות לך, ואת עלולה לשלם מס גבוה מדי.

כיצד תקבלי החזרי מס לאחר לידה?

כדי לבדוק את זכאותך להחזר מס, עלייך לפנות למס הכנסה או לחלופין אל חברת החזרי מס שתערוך בדיקה ותעדכן האם את אכן זכאית להחזר מס. שימי לב כי החזר מס מגיע לאמהות ששכרן הברוטו היה 6,000 שקלים ומעלה לפני צאתן לחופשת הלידה.

ישנם מס' קריטריונים רב ומגוון אשר על פיהם ניתן לקבל החזר ממס הכנסה. מומלץ למלא שאלון החזרי מס ואנו נחזור אליך עם תשובה. לקבלת פרטים נוספים ולהתחלת תהליך החזרי מס, אנו מזמינים אותך ליצור קשר איתנו בטלפון 072-3712122 או באמצעות טופס צור קשר.