איך עושים החזרי מס

איך עושים החזרי מס?

 אחת השאלות שאנו נתקלים בה לא מעט, היא איך עושים החזרי מס? 

בכדי לעשות החזרי מס, יש לעבור מספר שלבים, אשר בסיומם יועבר זיכוי החזרי המס המגיעים לכם ישירות לחשבון הבנק. פעמים רבות מס הכנסה מנכה לעובדים סכומי מס הגבוהים מהסכום שאותו הם היו אמורים לשלם. גובה מס הכנסה מחושב לפי ההכנסה המשוערת השנתית, וכאשר מתברר כי המס ששולם היה גבוה יותר ממה שהעובד היה צריך לשלם, מגיע לו להגיש בקשה להחזר מס.

מתי כדאי לעשות החזר מס?

ישנם מקרים רבים בהם כדאי לעשות החזר מס. לדוגמה, כאשר העובד לא הגיש בקשה להקלה בחישוב המס ולכן לא קיבל את נקודות זיכוי ממס (ניתן לקבל החזר מס הכנסה על תרומות, החזר מס על משיכת כספי פנסיה, החזר מס על הפסדים בבורסה, החזר מס עקב אבטלה ועוד). בנוסף, כאשר עובד מועסק בכמה מקומות בו זמנית ולא ערך תיאום מס, ייתכן שינוכה לו מס גבוה מדי לפי מדרגת המס הגבוהה ביותר. כמו כן, כאשר לעובד נולד ילד במהלך שנת המס והוא לא הספיק לעדכן את המעסיק על כך, ייתכן כי לא קיבל את נקודות הזיכוי ממס המגיעות לו.

 

תהליך בקשה להחזר מס

ישנם מספר דרכים לעשות החזרי מס.

 • החזר מס באופן עצמאי - יש להגיש בקשה להחזר מס מפקיד השומה בסניף מס הכנסה הממוקם באזור מגוריכם. ניתן להגיש את הבקשה בתום שנת המס ועד 6 שנים אחורה. אם אתם מבקשים החזר מס עבור כמה שנים, עליכם להגיש בקשה נפרדת עבור כל שנה. יש למלא טופס 135 וטופס 106 חתום על ידי המעסיק ולצרף אישורים המוכיחים את הזכאות להקלה במס כמו אישור על תרומה, אישור לימודי תואר ראשון וכו'. לבקשת החזרת המס יש לצרף צילום צ׳ק או אישור אחר המאפשר לאמת את חשבון הבנק שלכם.

 • החזר מס באמצעות חברה להחזרי מס - אם בחרתם לבצע החזרי מס דרך חברה המתמחה בביצוע החזרי מס לשכירים, תוכלו ליהנות ממספר יתרונות אשר לא ניתן להשיג בעת הגשת הדו"חות באופן עצמאי למס הכנסה.
  ראשית, אינכם צריכים לעשות דבר. החברה תשיג עבורכם את כל הניירת מכל מקומות התעסוקה, חברות הביטוח קופות הגמל ולמעשה מכל מקור אפשרי וזאת על מנת למצות את מלוא החזרי המס המגיעים לכם.
  מעבר לכך, חברה מקצועית להחזרי מס תערוך בדיקה ממוקדת על מנת לזהות את כל סעיפי החזרי המס להם אתם זכאים לאור מצבכם האישי (הפרשות המס, הפקדות לביטוחים, מצב משפחתי ועוד מגוון קריטריונים). בתום הבדיקה ועוד טרם הגשת הדו"ח למס הכנסה, החברה תמסור לכם את גובה החזר המס הצפוי.
  יתרון נוסף ומשמעותי הוא איתור חוב למס הכנסה. לעתים קיים חוב למס הכנסה שנובע עקב שינויים כאלו ואחרים במצב האישי או התעסוקתי. בעת ביצוע החזרי מס דרך חברה, ניתן לאתר את החוב לפני ההגשה למס ההכנסה וכך להחליט האם ברצונכם להגיש את הדו"ח או לא.

 

תשלום החזר המס

החזר המס מועבר ישירות לחשבון הבנק של המבקש יחד עם הפרשי הצמדה וריבית של 4 אחוז לשנה.

 

ישנם מס קריטריונים אשר על פיהם ניתן לקבל החזר ממס הכנסה. מומלץ למלא שאלון החזרי מס ואנו נחזור אליך עם תשובה. 

ריכזנו כאן חלק מהמקרים שבהם ניתן לבצע החזרי מס.

 השאירו פרטים לבדיקת החזרי מס 

 • למי מגיע החזרי מס

  רוב השכירים מאמינים כי כאשר עובדים במקום עבודה מסודר אין סיבה לקבל החזרי מס - טעות הדבר, מאחר וישנן סיבות שאינן תלויות במעביד ועפ"י חוק זכאים להטבות מס שאם לא דיווחו כראוי לא התקבלו הנחות ממס הכנסה בגינם.

 • החזרי מס עקב אבטלה

  חישוב המס מתבצע לפי 12 חודשים, מתוך הנחה כי שכיר ירוויח את אותה משכורת כל חודש. אבל מה קורה כאשר העובד פוטר או התפטר בדין מפוטר וזכאי לדמי אבטלה?

 • החזרי מס לאחר לידה

  בשעה טובה הבאת ילד לעולם. לפי החוק, לנשים לאחר לידה מגיעות נקודות זיכוי במס הכנסה. מספר הנקודות משתנה במהלך השנים ולכן מומלץ לבצע החזרי מס הכנסה.

 • החזרי מס על ביטוח חיים

  מדינת ישראל מעוניינת לעודד את תושביה לרכוש ביטוחי חיים שיסייעו להם בזמנים קשים, ולכן המדינה מאפשרת לקבל החזר מס בגין הפקדות לביטוח חיים.

 • החזרי מס על תרומות

  אם תרמתם עבור מוסד ציבורי כלשהו, דעו שמגיע לכם בעבור התרומה החזר מס. חשוב לוודא כי הגוף לו תרמתם הינו מוסד ציבורי - מוסד שמקדם מטרות ציבוריות ללא מטרות רווח כמו חברה לתועלת הציבור או עמותה רשומה.

 • החזרי מס על משיכת כספי פנסיה

  בשנת 2013 ועדת הכספים החליטה לאשר את משיכת תגמולי הפנסיה לפני גיל הפרישה ללא תשלום מס במידה וסכום המשיכה נמוך מ-7,000 שקלים.

 • החזרי מס על הפסדים בבורסה

  אם אתם משקיעים בבורסה, אתם בוודאי מקווים לצבור רווחים. אך כמו כל דבר בחיים - לפעמים צריך להתמודד עם הפסדים. אף אחד לא אוהב להפסיד כספים, אבל הפסדים בבורסה מאפשרים לכם לכל הפחות לקבל החזרי מס.

 • החזרי מס בגין ילד לקוי למידה

  להיות הורה לילד בעל לקות למידה זה אתגר לא פשוט הדורש אמצעים כלכליים רבים. על מנת לסייע להורים מבחינה כלכלית, המדינה מעניקה הטבות מס להורים.

איך עושים החזרי מס

יצירת קשר

Idan-mas-2020-028.jpg

 שעות פעילות

ימים ראשון - חמישי

09:00-16:00