החזרי מס על לימודים אקדמיים

החזרי מס על לימודים אקדמיים

 יש לכם תואר אקדמי? מגיעה לכם נקודת זיכוי ממס הכנסה 

בשעה טובה סיימתם את הלימודים האקדמיים שלכם. קיבלתם את תעודת הבוגר וכעת אתם מוכנים לצאת לשוק העבודה. תשמחו לדעת שבתור בוגרי לימודים אקדמיים, מגיעות לכם נקודות מס. שווי נקודה זיכוי אחת הינו 2,628 שקלים בשנה, ושווי חצי נקודת זיכוי הינו 1,314 שקלים בשנה. הזכאות לקבת החזרי מס ניתנת רק לתושבי ישראל עבור לימודים במוסדות להשכלה גבוהה המוכרים בישראל בלבד.

החזרי מס לבוגרי תואר ראשון

אם סיימתם את לימודי התואר הראשון עד שנת 2006, הייתם זכאים לקבל חצי נקודת זיכוי לפי כמות השנים שלמדתם, אבל לא יותר מ-3 שנים. במידה וסיימתם את לימודי התואר הראשון החל משנת 2007 ועד שנת 2013 כולל, אתם זכאים לקבל נקודת זיכוי אחת לפי כמות השנים שלמדתם לתואר, ולא יותר מ-3 שנים. כל מי שסיים את לימודי התואר הראשון החל משנת 2014, זכאי לקבל נקודת זיכוי אחת למשך שנה אחת. שימו לב שבאפשרותכם לבחור אם לנצל את ההטבה בשנה שלאחר שנת סיום הלימודים או בשנה שלאחריה.

 

החזרי מס לבוגרי תואר שני ותואר שלישי במסלול ישיר

מי שסיים את התואר השני או השלישי החל משנת 2005, זכאי לקבל חצי נקודת זיכוי. אם סיימתם את לימודי התואר השני או את התואר השלישי עד שנת 2013, תוכלו לקבל את ההחזר בשנה שלאחר השנה שבה סיימתם את הלימודים. ההטבה מוענקת לפי מספר השנים שלמדתם ולא יותר משנתיים. אם סיימתם את הלימודים אחרי שנת 2014, תהיו זכאים לנקודת הזיכוי למשך שנה אחת בלבד. תוכלו לבחור אם לקבל את החזר המס בשנה לאחר שנת סיום לימודי התואר השני או השלישי או בשנה לאחר מכן.

 

כיצד ניתן לקבל החזרי מס על לימודים אקדמיים?

כדי לקבל את הטבת המס המגיעה לכם, עליכם למלא טופס 101 וטופס 119, לצרף אישור על סיום הלימודים האקדמיים ולהעביר אותו למעסיק שלכם. לחלופין, תוכלו למלא טופס 119 במשרד מס ההכנסה הקרוב לביתכם ולהעביר את האישור על הזכאות למעסיק. שימו לב שניתן לקבל את החזר המס רק עבור תואר אחד - ראשון, שני או שלישי.

 

ישנם מס קריטריונים אשר על פיהם ניתן לקבל החזר ממס הכנסה. מומלץ למלא שאלון החזרי מס ואנו נחזור אליך עם תשובה. 

ריכזנו כאן חלק מהמקרים שבהם ניתן לבצע החזרי מס.

 השאירו פרטים לבדיקת החזרי מס 

 • למי מגיע החזרי מס

  רוב השכירים מאמינים כי כאשר עובדים במקום עבודה מסודר אין סיבה לקבל החזרי מס - טעות הדבר, מאחר וישנן סיבות שאינן תלויות במעביד ועפ"י חוק זכאים להטבות מס שאם לא דיווחו כראוי לא התקבלו הנחות ממס הכנסה בגינם.

 • החזרי מס עקב אבטלה

  חישוב המס מתבצע לפי 12 חודשים, מתוך הנחה כי שכיר ירוויח את אותה משכורת כל חודש. אבל מה קורה כאשר העובד פוטר או התפטר בדין מפוטר וזכאי לדמי אבטלה?

 • החזרי מס לאחר לידה

  בשעה טובה הבאת ילד לעולם. לפי החוק, לנשים לאחר לידה מגיעות נקודות זיכוי במס הכנסה. מספר הנקודות משתנה במהלך השנים ולכן מומלץ לבצע החזרי מס הכנסה.

 • החזרי מס על ביטוח חיים

  מדינת ישראל מעוניינת לעודד את תושביה לרכוש ביטוחי חיים שיסייעו להם בזמנים קשים, ולכן המדינה מאפשרת לקבל החזר מס בגין הפקדות לביטוח חיים.

 • החזרי מס על תרומות

  אם תרמתם עבור מוסד ציבורי כלשהו, דעו שמגיע לכם בעבור התרומה החזר מס. חשוב לוודא כי הגוף לו תרמתם הינו מוסד ציבורי - מוסד שמקדם מטרות ציבוריות ללא מטרות רווח כמו חברה לתועלת הציבור או עמותה רשומה.

 • החזרי מס על משיכת כספי פנסיה

  בשנת 2013 ועדת הכספים החליטה לאשר את משיכת תגמולי הפנסיה לפני גיל הפרישה ללא תשלום מס במידה וסכום המשיכה נמוך מ-7,000 שקלים.

 • החזרי מס על הפסדים בבורסה

  אם אתם משקיעים בבורסה, אתם בוודאי מקווים לצבור רווחים. אך כמו כל דבר בחיים - לפעמים צריך להתמודד עם הפסדים. אף אחד לא אוהב להפסיד כספים, אבל הפסדים בבורסה מאפשרים לכם לכל הפחות לקבל החזרי מס.

 • החזרי מס בגין ילד לקוי למידה

  להיות הורה לילד בעל לקות למידה זה אתגר לא פשוט הדורש אמצעים כלכליים רבים. על מנת לסייע להורים מבחינה כלכלית, המדינה מעניקה הטבות מס להורים.

 • ועדות השמה והחזרי מס

  במערכת החינוך המיוחד בישראל לומדים יותר מ-250 אלף תלמידים. אם יש לכם ילד בעל צרכים מיוחדים שעבר ועדת השמה, ייתכן ואתם זכאים לקבלת החזרי מס הכנסה מהמדינה.

 • שכירים החייבים להגיש דוח שנתי

  כידוע, עצמאים חייבים להגיש דוח שנתי למס הכנסה, אך ישנו פלח לא מבוטל של עובדים שכירים אשר נדרשים על פי החוק בהגשת דוח שנתי למס הכנסה.

 • מהן נקודות זיכוי

  כל אזרח במדינת ישראל זכאי לנקודות זיכוי במס הכנסה. ישנן נקודות זיכוי במס הכנסה המגיעות לאוכלוסיות שונות בהתאם לרמת ההכנסה, המגדר, המצב המשפחתי, המצב הבריאותי ועוד.

 • שאלות נפוצות על החזרי מס

  עידן המרכז להחזרי מס, מציג תשובות לשאלות נפוצות בנושא החזרי מס הכנסה לשכירים. אם גם לכם יש שאלה בנושא, אל תהססו ליצור איתנו קשר כעת.

החזרי מס על לימודים אקדמיים

יצירת קשר

Idan-mas-2020-028.jpg

 שעות פעילות

ימים ראשון - חמישי

09:00-16:00