החזרי מס עקב אבטלה

החזרי מס עקב אבטלה

 חותם אבטלה? ייתכן שמגיע לך החזרי מס 

גובה המס שעובד נדרש לשלם מחושב לפי חישוב שנתי ובהתאם למדרגות המס הקבועות בחוק. כך לדוגמה, על הכנסה חודשית הנעה בין 6,310 שקלים ועד 9,050 שקלים יש לשלם מס בשיעור של 14 אחוז, בעוד שהכנסה חודשית הנעה בין 20,200 שקלים ועד 42,030 שקלים, שיעור המס עומד על 35 אחוז. חישוב המס הוא כאמור לפי 12 חודשים, מתוך הנחה כי שכיר ירוויח את אותה משכורת כל חודש. אבל מה קורה כאשר העובד פוטר או התפטר בדין מפוטר וזכאי לדמי אבטלה? ככל הנראה מגיע החזרי מס.

תשלום מס במהלך תקופת האבטלה

מובטל זכאי לדמי אבטלה בשיעור של 70 אחוז מההכנסה החודשית שהייתה לו לפני תקופת האבטלה. מספר ימי האבטלה המרביים שניתן לקבל משתנה בהתאם לגיל המובטל ולכמות הילדים שלו. כך למשל, מובטלים עד גיל 25 עם עד שני ילדים זכאים ל-50 ימי אבטלה. במידה ויש למובטל שגילו עד גיל 25 יותר משלושה ילדים, הוא זכאי לקבל 138 ימי אבטלה.​​

ככל שגיל המובטל עולה כך עולים מספר ימי האבטלה המגיעים לו. לדוגמה, בני 45 ומעלה זכאים לקבל אבטלה במשך 175 ימים. גם על דמי האבטלה יש לשלם מס הכנסה. גובה המס מחושב כאמור לפי חישוב שנתי ואינו לוקח בחשבון את התקופה שבה לא עבדתם כלל. אם חתמתם דמי אבטלה במהלך השנה, ייתכן שאתם זכאים להחזר מס

 

כיצד לממש את החזר המס בגין אבטלה?

על מנת לבדוק האם מגיע לכם החזר מס ולקבל אותו, עליכם לפנות למשרדי מס הכנסה במקום מגוריכם. יש להגיש טופס 106 ממקום העבודה בו עבדתם במהלך השנה וטופס 135 בצירוף אישור על תקופת אבטלה. חישוב החזר המס מתייחס גם להכנסות אחרות כמו תגמולים, קצבאות, פיצויים ממקום העבודה בגין פיטורים ועוד. מומלץ לפנות לחברה להחזרי מס שתבחן את ההכנסה השנתית שלכם ואת דמי האבטלה שקיבלתם, וכך תוכל להעריך האם אתם אכן זכאים להחזר מס. חשוב לדעת כי ניתן לקבל החזר מס גם שש שנים אחורה. כלומר, אם חתמתם אבטלה במהלך שש השנים האחרונות, ייתכן כי אתם זכאים להחזר מס.

 

ישנם מס קריטריונים אשר על פיהם ניתן לקבל החזר ממס הכנסה. מומלץ למלא שאלון  החזרי מס ואנו נחזור אליך עם תשובה. 

ריכזנו כאן חלק מהמקרים שבהם ניתן לבצע החזרי מס.

 השאירו פרטים לבדיקת החזרי מס 

 • למי מגיע החזרי מס

  רוב השכירים מאמינים כי כאשר עובדים במקום עבודה מסודר אין סיבה לקבל החזרי מס - טעות הדבר, מאחר וישנן סיבות שאינן תלויות במעביד ועפ"י חוק זכאים להטבות מס שאם לא דיווחו כראוי לא התקבלו הנחות ממס הכנסה בגינם.

 • החזרי מס לאחר לידה

  בשעה טובה הבאת ילד לעולם. לפי החוק, לנשים לאחר לידה מגיעות נקודות זיכוי במס הכנסה. מספר הנקודות משתנה במהלך השנים ולכן מומלץ לבצע החזרי מס הכנסה.

 • החזרי מס על ביטוח חיים

  מדינת ישראל מעוניינת לעודד את תושביה לרכוש ביטוחי חיים שיסייעו להם בזמנים קשים, ולכן המדינה מאפשרת לקבל החזר מס בגין הפקדות לביטוח חיים.

 • החזרי מס על תרומות

  אם תרמתם עבור מוסד ציבורי כלשהו, דעו שמגיע לכם בעבור התרומה החזר מס. חשוב לוודא כי הגוף לו תרמתם הינו מוסד ציבורי - מוסד שמקדם מטרות ציבוריות ללא מטרות רווח כמו חברה לתועלת הציבור או עמותה רשומה.

 • החזרי מס על משיכת כספי פנסיה

  בשנת 2013 ועדת הכספים החליטה לאשר את משיכת תגמולי הפנסיה לפני גיל הפרישה ללא תשלום מס במידה וסכום המשיכה נמוך מ-7,000 שקלים.

 • החזרי מס על הפסדים בבורסה

  אם אתם משקיעים בבורסה, אתם בוודאי מקווים לצבור רווחים. אך כמו כל דבר בחיים - לפעמים צריך להתמודד עם הפסדים. אף אחד לא אוהב להפסיד כספים, אבל הפסדים בבורסה מאפשרים לכם לכל הפחות לקבל החזרי מס.

 • החזרי מס בגין ילד לקוי למידה

  להיות הורה לילד בעל לקות למידה זה אתגר לא פשוט הדורש אמצעים כלכליים רבים. על מנת לסייע להורים מבחינה כלכלית, המדינה מעניקה הטבות מס להורים.

 • ועדות השמה והחזרי מס

  במערכת החינוך המיוחד בישראל לומדים יותר מ-250 אלף תלמידים. אם יש לכם ילד בעל צרכים מיוחדים שעבר ועדת השמה, ייתכן ואתם זכאים לקבלת החזרי מס הכנסה מהמדינה.

 • החזרי מס על לימודים אקדמיים

  אם סיימתם את הלימודים האקדמיים שלכם, מגיעה לכם נקודת זיכוי נוספת במס הכנסה. הזכאות להחזר מס ניתנת רק לתושבי ישראל עבור לימודים במוסדות להשכלה גבוהה המוכרים בישראל בלבד.

 • שכירים החייבים להגיש דוח שנתי

  כידוע, עצמאים חייבים להגיש דוח שנתי למס הכנסה, אך ישנו פלח לא מבוטל של עובדים שכירים אשר נדרשים על פי החוק בהגשת דוח שנתי למס הכנסה.

 • מהן נקודות זיכוי

  כל אזרח במדינת ישראל זכאי לנקודות זיכוי במס הכנסה. ישנן נקודות זיכוי במס הכנסה המגיעות לאוכלוסיות שונות בהתאם לרמת ההכנסה, המגדר, המצב המשפחתי, המצב הבריאותי ועוד.

 • שאלות נפוצות על החזרי מס

  עידן המרכז להחזרי מס, מציג תשובות לשאלות נפוצות בנושא החזרי מס הכנסה לשכירים. אם גם לכם יש שאלה בנושא, אל תהססו ליצור איתנו קשר כעת.

החזרי מס עקב אבטלה

יצירת קשר

Idan-mas-2020-028.jpg

 שעות פעילות

ימים ראשון - חמישי

09:00-16:00