מדוע כדאי לפנות לחברת החזרי מס

מדוע כדאי לפנות לחברת החזרי מס

 הבחירה לבצע החזרי מס דרך חברה עשויה להגדיל את החזרי המס שלך באלפי שקלים 

בין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאיים, ייתכן שבמהלך השנים שילמתם מס גבוה מדי ממה שהייתם אמורים לשלם. רבים מהעובדים לא מודעים כלל להטבות המס המגיעות להם. החזרי מס בגין ילד לקוי למידה, החזר מס על הפסדים בבורסה, החזרי מס על תרומותהחזר מס לאחר לידה, החזרי מס על לימודים אקדמיים, משרתי מילואים, החזרי מס עקב אבטלה, וכאלה שהפקידו כספים לביטוחי חיים - כל אלו ואחרים עשויים להיות זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה ולקבלת החזרי מס.

מהו החזר מס?

גובה מס ההכנסה שעובד נדרש לשלם מחושב לפי חישוב שנתי, על בסיס משוער של ההכנסה שצפויה להיות לו במהלך השנה. אלא שבסוף שנת המס עשוי להתברר כי ההכנסה בפועל של העובד הייתה נמוכה מההכנסה שמס הכנסה שיער שהוא ירוויח. למשל, אם במהלך השנה נולד לו ילד ומס הכנסה לא לקח בחשבון את חצי נקודת הזיכוי המגיעה לו, או אם במהלך השנה הוא לא עבד מספר חודשים בשל אבטלה או בשל יציאה לחופשת לידה. במידה והעובד שילם מס גבוה מדי מכפי שהיה אמור לשלם הוא זכאי להחזר מס שעשוי להגיע לסכום של אלפי שקלים. ניתן לבקש החזר מס עד שש שנים אחורה. זמן הטיפול בבקשה נמשך לרוב בין חצי שנה לתשעה חודשים, וההחזר מועבר לחשבון העובד דרך העברה בנקאית.

 

כיצד חברה להחזרי מס עשויה לעזור לכם?

כאשר אדם פונה באופן פרטי למס הכנסה עליו להתמודד עם ביורוקרטיה מתישה. הוא נדרש להמתין בתור במשרדי מס הכנסה, למלא טפסים ולהביא אישורים מתאימים מגורמים שונים. מעבר לכך, ייתכן כי בבדיקה שיערוך מס הכנסה יתברר כי לא רק שהוא אינו זכאי להחזר מס, אלא שעליו לשלם מס גבוה יותר ממה ששילם. אם ברצונכם לחסוך את ההפסד הכספי, את הזמן ואת הטרחה הזו, כדאי לכם לפנות לחברת החזרי מס. חברת החזרי מס תערוך בדיקה מקדימה על מנת לבחון האם אתם אכן זכאים להחזר מס. לאחר מכן היא תטפל בבקשה שלכם ותשיג עבורכם בקלות רבה יותר את החזר המס. מומלץ לוודא כי החברה בעלת ניסיון רב וכי יש קבלה המלצות מלקוחות קודמים.

 

ישנם מס קריטריונים אשר על פיהם ניתן לקבל החזר ממס הכנסה. מומלץ למלא שאלון החזרי מס ואנו נחזור אליך עם תשובה. 

ריכזנו כאן חלק מהמקרים שבהם ניתן לבצע החזרי מס.

 השאירו פרטים לבדיקת החזרי מס 

 • למי מגיע החזרי מס

  רוב השכירים מאמינים כי כאשר עובדים במקום עבודה מסודר אין סיבה לקבל החזרי מס - טעות הדבר, מאחר וישנן סיבות שאינן תלויות במעביד ועפ"י חוק זכאים להטבות מס שאם לא דיווחו כראוי לא התקבלו הנחות ממס הכנסה בגינם.

 • החזרי מס עקב אבטלה

  חישוב המס מתבצע לפי 12 חודשים, מתוך הנחה כי שכיר ירוויח את אותה משכורת כל חודש. אבל מה קורה כאשר העובד פוטר או התפטר בדין מפוטר וזכאי לדמי אבטלה?

 • החזרי מס לאחר לידה

  בשעה טובה הבאת ילד לעולם. לפי החוק, לנשים לאחר לידה מגיעות נקודות זיכוי במס הכנסה. מספר הנקודות משתנה במהלך השנים ולכן מומלץ לבצע החזרי מס הכנסה.

 • החזרי מס על ביטוח חיים

  מדינת ישראל מעוניינת לעודד את תושביה לרכוש ביטוחי חיים שיסייעו להם בזמנים קשים, ולכן המדינה מאפשרת לקבל החזר מס בגין הפקדות לביטוח חיים.

 • החזרי מס על תרומות

  אם תרמתם עבור מוסד ציבורי כלשהו, דעו שמגיע לכם בעבור התרומה החזר מס. חשוב לוודא כי הגוף לו תרמתם הינו מוסד ציבורי - מוסד שמקדם מטרות ציבוריות ללא מטרות רווח כמו חברה לתועלת הציבור או עמותה רשומה.

 • החזרי מס על משיכת כספי פנסיה

  בשנת 2013 ועדת הכספים החליטה לאשר את משיכת תגמולי הפנסיה לפני גיל הפרישה ללא תשלום מס במידה וסכום המשיכה נמוך מ-7,000 שקלים.

 • החזרי מס על הפסדים בבורסה

  אם אתם משקיעים בבורסה, אתם בוודאי מקווים לצבור רווחים. אך כמו כל דבר בחיים - לפעמים צריך להתמודד עם הפסדים. אף אחד לא אוהב להפסיד כספים, אבל הפסדים בבורסה מאפשרים לכם לכל הפחות לקבל החזרי מס.

 • החזרי מס בגין ילד לקוי למידה

  להיות הורה לילד בעל לקות למידה זה אתגר לא פשוט הדורש אמצעים כלכליים רבים. על מנת לסייע להורים מבחינה כלכלית, המדינה מעניקה הטבות מס להורים.

 • ועדות השמה והחזרי מס

  במערכת החינוך המיוחד בישראל לומדים יותר מ-250 אלף תלמידים. אם יש לכם ילד בעל צרכים מיוחדים שעבר ועדת השמה, ייתכן ואתם זכאים לקבלת החזרי מס הכנסה מהמדינה.

 • החזרי מס על לימודים אקדמיים

  אם סיימתם את הלימודים האקדמיים שלכם, מגיעה לכם נקודת זיכוי נוספת במס הכנסה. הזכאות להחזר מס ניתנת רק לתושבי ישראל עבור לימודים במוסדות להשכלה גבוהה המוכרים בישראל בלבד.

 • שכירים החייבים להגיש דוח שנתי

  כידוע, עצמאים חייבים להגיש דוח שנתי למס הכנסה, אך ישנו פלח לא מבוטל של עובדים שכירים אשר נדרשים על פי החוק בהגשת דוח שנתי למס הכנסה.

 • מהן נקודות זיכוי

  כל אזרח במדינת ישראל זכאי לנקודות זיכוי במס הכנסה. ישנן נקודות זיכוי במס הכנסה המגיעות לאוכלוסיות שונות בהתאם לרמת ההכנסה, המגדר, המצב המשפחתי, המצב הבריאותי ועוד.

מדוע כדאי לפנות לחברת החזרי מס

יצירת קשר

Idan-mas-2020-028.jpg

 שעות פעילות

ימים ראשון - חמישי

09:00-16:00