שאלות נפוצות על החזרי מס

שאלות נפוצות על החזרי מס

 שאלות נפוצות על החזרי מס 

עידן המרכז להחזרי מס, מציג תשובות לשאלות נפוצות בנושא החזרי מס הכנסה לשכירים. אם גם לכם יש שאלה בנושא, אל תהססו ליצור איתנו קשר כעת.

הייתי מובטל תקופה מסוימת במהלך השנה שחלפה וקיבלתי דמי אבטלה, האם אני יכול לקבל החזרי מס?

חישוב חבות המס הינו שנתי ומבוסס על סך ההכנסות: הכנסה ממשכורת, דמי אבטלה, קצבאות והכנסות אחרות שהתקבלו באותה השנה. ביטוח לאומי משלם רק 75% מהשכר שקדם לתביעת אבטלה ולכן אם היית מובטל תקופה מסוימת במהלך השנה הרי שלא הייתה רציפות עבודה ומכאן שתוכל לקבל החזר מס כאשר יבוצע החישוב השנתי של הכנסותיך. אגב לא ניתן להעביר הכנסות בין שנות המס השונות.

יש לי תואר אקדמאי, האם אני זכאי להחזרי מס?

כן. בעלי תואר אקדמאי זכאים להטבת מס. במידה והטבת המס לא נוצלה, ניתן לבצע החזרי מס. להרחבה בנושא זה, מומלץ לקרוא את המאמר המלא החזרי מס על לימודים אקדמיים.

אני נמצא בחל"ת בעקבות מגפת הקורונה, האם מגיע לי החזרי מס?

החזרי מס הכנסה ניתן לבצע בעבור 6 שנות המס הקודמות. אם שילמת מס הכנסה מהמשכורת באחת או יותר מ-6 השנים שקדמו ליציאתך לחל"ת, ייתכן שמגיע לך לקבל החזרי מס הכנסה.

האם אני יכול לעשות החזרי מס באופן עצמאי?

בהחלט כן. כל אדם יכול לבצע החזרי מס הכנסה באופן עצמאי. יש לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים, להגיע ללשכת מס ההכנסה הקרובה לביתך ולהגיש בקשה להחזרי מס. החיסרון בהגשת בקשת החזרי מס באופן עצמאי באה לידי ביטוי בכמה רבדים. הראשון הוא רובד הידע - ישנם סעיפים רבים המזכים בהחזרי מס הכנסה ואי הכרתם עשויה להוביל לקבלת החזר מס נמוך. הרובד השני הוא עניין צפי ההחזר. כאשר אדם מגיש באופן עצמאי את בקשת החזרי המס שלו, הוא אינו יודע מה גובה ההחזר הצפוי וחושב מכך - האם קיים חוב למס ההכנסה שהוא אינו מודע אליו. בעת ביצוע החזר מס דרך חברה המתמחה בנושא, ניתן לקבל תחזית המציגה את סכום החזר המס הצפוי ובמידה וקיים חוב למס הכנסה, החברה מעדכנת את הלקוח עוד בטרם ההגשה ומשאירה את ההחלטה אם להגיש את הבקשה בידי הנישום.

 

האם ולמה כדאי לי לתבוע החזר באמצעות חברה מתמחה בהחזרי מס לשכירים?

הגשת דוח להחזר מס באמצעות חברה מתמחה דומה לכל שרות אחר שאנחנו משלמים עבורו, כדי לחסוך זמן ולטפל באותו הנושא בצורה המקצועית והטובה ביותר. היתרון בחברה המתמחה היא ביכולת לתרגם את הידע המקצועי והניסיון המצטבר של נותן השרות לאומדן מדויק של החזר המס הצפוי ואף לתרום להגדלתו. חברה מתמחה יכולה לעזור באיסוף והשלמת אישורים חסרים, טיפול ומעקב צמוד מול רשויות המס ואף ביקורת משלימה לאחר קבלת ההחזר מס לאימות התוצאות מול הצפי. חשוב לציין שהוצאה בגין טיפול החזר מס הינה הוצאה מוכרת בניכוי מהכנסה החייבת, כלומר בשנה בה שולם שכר הטרחה, זכאי המשלם להחזר מס עבור ההוצאה עד 48% לפי המס השולי שלו. מומלץ לקרוא את המאמר המלא מדוע כדאי לפנות לחברת החזרי מס.

תוך כמה זמן החזר המס יופקד לחשבוני האישי?

מאותו הרגע שהדוחות הוגשו למס הכנסה הכסף אמור להיכנס עד 90 ימי עסקים ללא שבתות וחגים. חשוב לציין כי לעתים קיים שוני במועדי הפקדת החזר המס בחשבון הנישום בהתאם לזמני הטיפול של לשכות המס האזוריות כך שייתכנו עיכובים מעבר ל-90 ימי העסקים.

 

ישנם מס קריטריונים אשר על פיהם ניתן לקבל החזר ממס הכנסה. מומלץ למלא שאלון בדיקת החזרי מס ואנו נחזור אליך עם תשובה. 

ריכזנו כאן חלק מהמקרים שבהם ניתן לבצע החזרי מס.

 • למי מגיע החזרי מס

  רוב השכירים מאמינים כי כאשר עובדים במקום עבודה מסודר אין סיבה לקבל החזרי מס - טעות הדבר, מאחר וישנן סיבות שאינן תלויות במעביד ועפ"י חוק זכאים להטבות מס שאם לא דיווחו כראוי לא התקבלו הנחות ממס הכנסה בגינם.

 • החזרי מס עקב אבטלה

  חישוב המס מתבצע לפי 12 חודשים, מתוך הנחה כי שכיר ירוויח את אותה משכורת כל חודש. אבל מה קורה כאשר העובד פוטר או התפטר בדין מפוטר וזכאי לדמי אבטלה?

 • החזרי מס לאחר לידה

  בשעה טובה הבאת ילד לעולם. לפי החוק, לנשים לאחר לידה מגיעות נקודות זיכוי במס הכנסה. מספר הנקודות משתנה במהלך השנים ולכן מומלץ לבצע החזרי מס הכנסה.

 • החזרי מס על ביטוח חיים

  מדינת ישראל מעוניינת לעודד את תושביה לרכוש ביטוחי חיים שיסייעו להם בזמנים קשים, ולכן המדינה מאפשרת לקבל החזר מס בגין הפקדות לביטוח חיים.

 • החזרי מס על תרומות

  אם תרמתם עבור מוסד ציבורי כלשהו, דעו שמגיע לכם בעבור התרומה החזר מס. חשוב לוודא כי הגוף לו תרמתם הינו מוסד ציבורי - מוסד שמקדם מטרות ציבוריות ללא מטרות רווח כמו חברה לתועלת הציבור או עמותה רשומה.

 • החזרי מס על משיכת כספי פנסיה

  בשנת 2013 ועדת הכספים החליטה לאשר את משיכת תגמולי הפנסיה לפני גיל הפרישה ללא תשלום מס במידה וסכום המשיכה נמוך מ-7,000 שקלים.

 • החזרי מס על הפסדים בבורסה

  אם אתם משקיעים בבורסה, אתם בוודאי מקווים לצבור רווחים. אך כמו כל דבר בחיים - לפעמים צריך להתמודד עם הפסדים. אף אחד לא אוהב להפסיד כספים, אבל הפסדים בבורסה מאפשרים לכם לכל הפחות לקבל החזרי מס.

 • החזרי מס בגין ילד לקוי למידה

  להיות הורה לילד בעל לקות למידה זה אתגר לא פשוט הדורש אמצעים כלכליים רבים. על מנת לסייע להורים מבחינה כלכלית, המדינה מעניקה הטבות מס להורים.

שאלות נפוצות על החזרי מס

יצירת קשר

Idan-mas-2020-028.jpg

 שעות פעילות

ימים ראשון - חמישי

09:00-16:00

פנו אלינו